Цього року, у той час як в Канаді та інших країнах зростає інфляція, увагу ЗМІ все більше привертає ціна на масло. Зараз ціна канадського масла приблизно на 50% вище, ніж 4 роки тому (зараз близько 4,40 євро), і це зробило його привабливою мішенню для злодіїв.
Завдяки цінності, транспортабельності та формі пачки масла тепер називають “жовтим золотом”.
У двох містах на півдні Онтаріо, Гвельфі та Брантфорді, цього року сталося 9 масштабних крадіжок масла в продуктових магазинах, повідомляє національне інформаційне агентство CTV. У жовтні вершкове масло на суму близько 1200 канадських доларів (810 євро) було вкрадено посеред ночі з магазину в Брентфорді.
Скотт Трейсі, представник поліції Гвельфа, зазначив CTV: «Я впевнений, що це відбувається скрізь, відверто кажучи. І є трохи чорного ринку».
Дійсно, у соцмережах з’явилися оголошення про продаж краденого масла. Є також припущення, що таке масло продається не лише просто споживачам, але й власникам ресторанів і пекарень, які тепер мають справу з вищими витратами на інгредієнти, опалення, оплату праці та податки.
Власники продуктових магазинів розглядають можливість використання додаткових технологій безпеки та найму охоронців у неробочий час, але ці додаткові витрати лише ще більше збільшать вартість «жовтого золота» для споживачів і зроблять масло на чорному ринку більш привабливим.
Доктор Сільвен Шарлебуа, директор лабораторії Agri-Food Analytics Lab в Університеті Далхаузі в Новій Шотландії, зазначив у соціальних мережах, що вершкове масло стає таким дорогим не лише через інфляцію. Повідомляється також, що молочні фермери отримують на 40-50% більше вершкового жиру. «Ось чому вони використовують пальмову олію для годування корів, щоб вони могли виробляти більше молочного жиру, а знежирене молоко [викидають]».
Згодовування дійним коровам пальмової олії призводить до того, що вершкове масло стає твердішим при кімнатній температурі, це привертає широку увагу ЗМІ в Канаді протягом вже кількох років.
ІНФАГРО за матеріалом dairyglobal.net