МАРЦІН ГІДЗИК, президент Асоціації переробників молока, Польща: Молочна продукція виключена з депозитної системи

“Асоціація польських переробників молока із задоволенням вітає результат публічних консультацій щодо поправок до Закону про депозитну систему упаковки, про який повідомила міністр Аніта Совінська під час прес-конференції 13 червня 2024. Важлива та необхідна зміна, ухвалена Міністерством клімату і навколишнього середовища — це виключення молочних продуктів із депозитної системи, що має велике значення для виробників і переробників молока, а також для споживачів”, — сказав Марцін Гідзик, президент правління Асоціації переробних підприємств Польщі (ZPPM).

“Від початку роботи над змінами до Закону про депозитну систему ключовою вимогою нашої Асоціації було виключення з неї упакованого молока та молочних продуктів. Ми звернули увагу на численні санітарні загрози, пов’язані з необхідністю збору упаковки із залишками їжі як на побутовому рівні, так і в торгових закладах, переважна більшість якої збиратиметься вручну. Цю точку зору розділила і Федерація споживачів, водночас вказавши на несприятливий вплив запропонованих рішень на споживачів. Тому ми раді, що Міністерство клімату також помітило цей тип ризику і нарешті сприйняло наші аргументи з цього  одзкж ш кп”— додав Марцін Гідзик.

“Важливо, що з 16 депозитних систем у Європі лише дві включили до депозитної системи упаковку молока та молочних продуктів – і в обох випадках специфіка ринків однозначно різна, тому вони не можуть бути орієнтиром для Польщі. Решта країн, виявляючи зазначені вище санітарні загрози, збирають упаковку молока та молочних продуктів поза системою”, – зазначив президент ZPPM.

– Ми цінуємо відкритість Міністерства клімату та навколишнього середовища до діалогу, а також сприйняття раціональних аргументів та пошук компромісу. Ми хотіли б подякувати уряду за розуміння потреб молочної галузі, особливо Міністерству сільського господарства та розвитку села та міністру Чеславу Сєкерському. Ми також хочемо подякувати іншим організаціям за конструктивну співпрацю, особливо Польській федерації виробників продуктів харчування ZP та Федерації споживачів. Водночас сподіваємося, що наші аргументи та позицію Мінклімату поділятимуть народні депутати під час подальшої роботи над актом.

ІНФАГРО за матеріалом forummleczarskie.pl

Останні новини: