Болгарські молокопереробники: “Український молочний імпорт до Болгарії якісний, повністю відповідає вимогам ЄС”

Минулого тижня у Велико Тирново відбулася зустріч молочних асоціацій України та Болгарії: Обʼєднання “Спілка молочних підприємств України” та Болгарської асоціації молокопереробників (БAM).

Болгарська сторона, представляючи короткий огляд ситуації в молочній галузі країни, зазначила, що найбільше турбує молокопереробників дефіцит якісної сировини.

Пламен Ангелов, член правління Болгарської асоціації переробників молока, говорив про те, що болгарські переробники у першу чергу закуповують сировину у болгарських виробників молока. Але через дефіцит сировини, її докуповують в інших країнах. За його оцінками, дефіцит якісної сировини становить приблизно 30%. Говорячи про можливості постачання сировини з України, він підкреслив, що вона “повністю відповідає європейським стандартам якості”.

Заступник голови Болгарської асоціації переробників молока Станіслав Ковачев, виступаючи на зустрічі, сказав: “Ми ведемо перемовини про імпорт сухого молока, молока згущеного та сирого молока. В Болгарії сухе молоко не виробляють. Всі підприємства, які його потребують, імпортують його з Європи. Купуючи продукцію в українських виробників, ми можемо бути впевнені у її якості, вона гарантована ЄС”.

Арсен Дідур, виконавчий директор Спілки молочних підприємств України, спілкуючись з болгарськими колегами говорив про потенціал українського молочного експорту та спільні з болгарською молочною галуззю проблеми вітчизняних молочників. Він зазначив, що у 2023 році Україна експортувала до Болгарії 2,5 тис. тонн сухого молока, водночас вона здатна у разі потреби подвоїти цей обсяг. Також є можливість поставити до Болгарії понад 2000 тонн згущеного молока. А як головну проблему як української, так і болгарської молочної галузі, він назвав недостатню кількість корів. І цю проблему потрібно вирішувати із залученням державних субсидій країн і субсидій ЄС.

ІНФАГРО за матеріалом БНР Хоризонт

Останні новини: