ВАЛЬДЕМАР БРОС, президент Національної асоціації молочних кооперативів Польщі: Інтервенційні ціни на молочному ринку мають бути більш реалістичними

16 лютого 2024 року на нараді представників молочної галузі президент KZSM (Національна асоціація молочних кооперативів Польщі) Вальдемар Брос згадав про неодноразові спроби привернути увагу до проблем молочної промисловості та способів їх вирішення шляхом інтервенцій, і про те, що раніше неможливо було переконати інші молочні організації підтримати ці пропозиції.

Керівник KZSM сказав: “Ми раніше вже багато говорили на Комітеті з питань сільського господарства, що потрібно вжити заходів і зробити інтервенційні ціни на молочному ринку більш реалістичними. Сьогодні це велика проблема, і якби ми не проспали той період, я думаю, що сьогодні ми були б в іншій ситуації”.

“Якщо криза поглиблюється, ми повинні рішуче вимагати, щоб Комісія розпочала інтервенцію за правильними цінами. На комісії Сенату ми письмово встановили рівень 15 злотих за сухе молоко і 25 злотих за масло”.

Вальдемар Брос також звернув увагу на численні навантаження на молочні підприємства, пов’язані, зокрема, з  внесками до Фонду сприяння молочному виробництву.

Вальдемар Брос також звернув увагу на поточне ціноутворення для молочних продуктів порівняно з цінами на сировину. – Можу відверто сказати, що ціна 17 або 14 злотих за кг масла є демпінговою ціною, і це можна легко довести, взявши до уваги 2.11 злотих за 1 літр сировини та припустивши, що несировинні витрати становлять лише 20%.

– Те, що нас тривожить, – це також питання приватних торгових марок і ще правила торгівлі. Тут має бути законодавче рішення. Те, про що я згадував раніше, це також питання податків і звільнення від податків для розвитку та інвестицій.

ІНФАГРО за матеріалом forummleczarskie.pl

Останні новини: