Голландський молочний фермер поїхав з України, щоб бути її голосом на Заході

Це день, якого голландець Кейс Хузінга, молочний фермер в Україні, не міг передбачити. Але коли російська армія путіна розпочала війну з європейською нацією, увесь світ відчув цей удар.

Протягом останніх 20 років Кейс та його 2 бізнес-партнери спокійно керували своєю великою фермою площею 15 000 га, ТОВ Кищенці, в центрі України.  Протягом останніх років сільське господарство в Україні, відомій як житниця Європи, демонструє дуже високі показники з чудовими цінами на сільськогосподарську продукцію.

Кейс працював спокійно до 24 лютого, коли сусідня росія за вказівкою свого президента володимира путіна вирішила вторгнутися в Україну.

Коли Кейс почув новину, він негайно відправив свою дружину Еммеке та їхніх двох маленьких дочок додому до Нідерландів через Румунію.  Через тиждень Кейс послідував за своєю родиною, щоб стати голосом українських фермерів на заході, залишивши свою ферму у вмілих руках 400 співробітників.

Ферма розташована неподалік від Черкас, за 200 км на південь від Києва, там  утримується 2000 голштин-фризьких дійних корів та 450 свиноматок.  Земля в основному використовується для вирощування на експорт сільськогосподарських культур, таких як пшениця, кукурудза та соняшник, є також є 350 га під овочами з крапельним зрошенням.

Кейс, який вільно володіє українською та російською мовами, говорить: «Ми починали з 1000 га, а потім збільшили площі до 15 000 га, переважно орендовані, оскільки іноземці не можуть володіти землею.

«Коли я став фермером, я знав, що мені доведеться вести «війну» проти традиційних ворогів фермер, таких як шкідники, бур’яни та хвороби, але я не очікував опинитися в зоні справжньої війни зі смертельним ворогом.

«Аграрна асоціація України налічує близько 1100 членів, які обробляють загалом 3,5 мільйона гектарів в Україні.  Вони попросили мене поїхати на захід і бути їхнім голосом, якщо ми втратимо інтернет в Україні».

Кейс додає, що роботи на фермі тривають, а 2000 корів потрібно доїти, хоча триває великий перегляд програми догляду.

Молочна ферма

«Незадовго до того, як я поїхав, корови давали 34 літри молока на день», – додає Кіс.  «Ми доїмо їх у ротаційній залі на 80 одиниць двічі на день.  Корів годують сумішшю кукурудзяного силосу, сіна люцерни, сої, соняшнику, жому цукрових буряків та мінералів, більшість інгредієнтів ми вирощуємо самі.

«Наше молоко надходить до переробної компанії Молокія, яка переробляє його на питне молоко, масло, сир та йогурти.  Ми отримуємо високу ціну, 43 євроцентів за літр, оскільки ми виробляємо високоякісне молоко цілий рік.  На щастя, вантажівки, які збирають молоко, поки що працюють, але я не знаю, що буде далі.

За оцінками, Україна здатна задовольнити потреби в їжі 600 мільйонів людей.

Хоча на території, де Кейс займається фермерством, зараз відносно тихо, частина персоналу ферми пішла воювати з росіянами.  Оскільки з ними не можна зв’язуватися по телефону, Кіс може лише сподіватися, що вони виживуть.

«Росіян у нашій місцевості зараз немає, і я сподіваюся, що так воно і залишиться», – каже він.  «Близько 25 наших співробітників пішли воювати з росіянами.  Деякі інші працюють як місцева охорона.  Наше господарство, як і більшість господарств у місцевих селах, готують їжу та відправляють її до української армії та до Києва».

Війна в Україні вплине на ціни на продукти харчування в усьому світі, але Кейс наполягає, що все може змінитися на краще, варто тільки війні припинитися зараз.

«За оцінками, Україна зможе задовольнити потреби в їжі 600 мільйонів людей.  Це досить добре для країни з населенням 44 мільйонів людей і близько 35 000 ферм», – говорить Кейс.

«Минулого року Україна виробила 90 мільйонів тонн зерна, а споживає 25 мільйонів тонн на рік, тому продовольства в країні вистачає, але дефіцит у всьому світі буде.  Це підвищить ціни на продукти харчування для всіх.

«Але ми можемо врятувати ситуацію.  Війну потрібно припинити зараз.  путіну треба піти. Всі запитують, що вони можуть зробити, але найкраще, що вони можуть зробити, це вплинути на політиків, щоб дати їм зрозуміти, що путіна потрібно зупинити.

«Поки що я залишуся в Нідерландах. У мене призначено кілька зустрічей, я буду пробувати змусити Захід посилити тиск.  Україна нічого не зробила такого, щоб заслужити таку долю.  Після закінчення холодної війни та розпаду Радянського Союзу ми прагнули жити в мирі та злагоді з широким співтовариством націй. «Ми намагалися розвинути цивілізовану демократію.  Хоча попереду ще довгий шлях, але ми досягли значного прогресу.

«Ми всі повинні об’єднатися і зараз же припинити цю війну.  Мені потрібно якнайшвидше повертатися на ферму.  Я дуже переживаю за своїх співробітників.  Їжі у них багато, але ми не знаємо, що може статися далі», – сказав Кейс.

ІНФАГРО за матеріалом dairyglobal.net

Останні новини: