Білорусь: російські обмеження продовжують діяти, а запаси накопичуються на складах

Ситуація з поставками білоруських молокопродуктів в РФ поки не прояснилася. Російські обмеження на сухе молоко і налив продовжують діяти, а запаси накопичуватися на складах. – ІНФАГРО

Чергові зустрічі Міністерств сільського господарства і Россільгоспнагляду нічим, крім підписаних балансів, не закінчилися. Але, крім чиновників, і, можливо, журналістів, ці баланси ні для кого не представляють інтересу. У всякому разі, бізнесу вони точно нецікаві.

Правда, є і дійсно позитивні моменти. Россільгоспнагляд спочатку з 15 вересня відкрив поставки до РФ продукції Бабусиної Кринки, а потім, з 19 вересня, продукції Слуцького заводу. Для білоруських підприємств це хороші новини, але ось вплив цього рішення на ринок в цілому – ніякий, бо сухе молоко і сироватка, а також налив цих компаній, залишилися під забороною. Але це вже якісь зрушення.

А ось що дійсно має значення для ринку, так це запаси на складах. На початок вересня офіційні запаси в РБ становлять: по сухому молоку 29 тис. тонн, по сухій сироватці 13 тис. тонн. З іншого боку – запаси масла прогнозовано знизилися за місяць на 1,5 тис. тонн і становлять зараз 4 тис. тонн.

Торгівля через БУТБ у вересні припинилася, були тільки невеликі продажі казеїну в ЄС. Крім вершків і СНМ, виробництво інших молочних товарів практично не зросло. У серпні воно в порівнянні з липнем знизилося, що виглядає логічно, виходячи з того, що виробництво молока в сільгосппідприємствах в серпні щодо липня зменшилося на 2%.

У порівнянні з серпнем минулого року у виробництві молочних товарів спостерігаються досить різнобічні тренди. Знизилося на 13% виробництво молока, випуск сиру скоротився на 4%, кисломолочної продукції на 2%, масла на 5%, а згущеного молока на 46%! При цьому зріс випуск сирів і сироватки, а також СНМ. Зростання виробництва цих же продуктів спостерігається і в РФ.

Таким чином, ситуація з виробництвом молочної продукції в Білорусі поки складна. Навіть якщо направити всі сили на виробництво масла, то куди подіти білок? Поставки на треті ринки особливо не допомагають, якщо не брати до уваги поїздів з продукцією в Китай і гуманітарних партій до Венесуели. Але ці історії не про прибуток для галузі і держави.

ІНФАГРО

Останні новини: