Молочні організації Польщі та України звертаються до урядів своїх країн

Польська молочна палата, Спілка молочних підприємств України та Асоціація виробників молока звернулися в четвер до урядів Польщі та України та міністрів сільського господарства обох країн із закликом не закривати польсько-український кордон і закликали до діалогу.

Про це організації заявили в четвер на прес-конференції в офісі Польської молочної палати в Білостоці після зустрічі, на якій ухвалили позицію та звернення з цього приводу.

У зверненні наголошується, що молочний сектор обох країн уже неодноразово звертався з проханням не допустити, щоб молочне виробництво стало жертвою суперечки щодо імпорту українського зерна, оскільки молочне виробництво – як велика галузь обох країн – є важливою ланкою в економіках Польщі та України.

Організації наголошують, що Україна є третім експортним ринком для польських молочних продуктів (після Великої Британії та Алжиру), одним із основних реципієнтів продукції за межами ЄС, а польські продукти цінуються та впізнаються в Україні.

“Ми зацікавлені в продовженні цієї співпраці, щоб забезпечити українських споживачів польськими молочними продуктами, а фермерів – стабільними цінами на молоко. Ми хочемо ділитися знаннями, інвестувати з обох боків кордону, укладати угоди для хорошого бізнесу та фермерів ”, – написано у зверненні.

Президент Польської молочної палати (PIM) Агнешка Малішевська сказала на прес-конференції, що звернення має на меті показати урядам Польщі та України, що діалог і співпраця можливі, молочна промисловість продовжує таку співпрацю і що «закриття кордону для польських молочних продуктів або обмеження обміну між країнами» означало б «великі проблеми, особливо для польського молочного сектора», для виробників молока в Польщі.

За даними PIM, польський експорт молочної продукції в Україну становить 3%. Польща експортує найбільше твердих сирів (8% від загального експорту) та іншого сиру (3%) та йогуртів (16%). З 2020 року експорт стабільний, а імпорт зріс. В основному імпортується сухе молоко та масло, але сальдо для Польщі є позитивним і становить 96,7 млн ​​євро на рік.

Малішевська зазначила, що нинішня глобальна політика може спричинити втрату Польщею українського ринку, що негативно вплине на польську молочну промисловість. «Якщо ми не зможемо платити нашим фермерам хороші гроші за молоко, яке вони виробляють, польське виробництво, на жаль, продовжуватиме зменшуватися», — сказала Малішевська журналістам.

Вона додала, що це ускладнюється дедалі вищими витратами на доставку та логістичними проблемами, оскільки польські компанії не хочуть транспортувати товари в Україну, а транспортні компанії не хочуть їздити через Польщу через ситуацію на кордоні. Президент РІМ підкреслила, що всі хотіли б закінчити війну, щоб була можливість інвестувати в Україну.

Виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур підкреслив, що Україна і українці, українська влада вдячні Польщі за допомогу, надану після нападу росії на Україну, дуже її цінують і вдячні за неї, і бізнес-співпраця потрібна, тому що потрібні добрі стосунки, робочі місця, потрібна реальна, прозора інформація на цю тему з обох сторін. Він оцінив, що питання українського зерна, пов’язану з ним ворожнечу та неприємні коментарі з обох сторін потрібно відкласти, щоб інші сектори могли співпрацювати.

Дідур також зазначив, що українська сторона розраховує на посилення співпраці в молочній галузі між Польщею та Україною та рівне ставлення з обох сторін у цьому питанні. Українці також хочуть вчитися у Польщі управлінню виробництвом та фермами, додала президент PIM.

Малішевська підкреслила, що PIM розуміє невдоволення фермерів українським зерном, але зазначила, що, наприклад, закриття кордону з Україною означатиме серйозні проблеми для фермерів Підляшшя, які є одними з провідних польських виробників молока. “Закриття ринку або закриття кордону означає гігантську кризу для східних воєводств”, – сказала президент PIM.

«Шановні фермери (протестувальники), пам’ятайте, що в цій країні є не тільки виробники зерна. Ми поважаємо вас, ми розуміємо, але також зважаємо і на величезну кількість фермерів, які виробляють молоко (…) Підляшшя, Вармія і Мазурщина, Люблінщина – це регіони виробництва  молока. Не забувайте про них, не дайте втратити їх по дорозі, тому що проблема польського сільського господарства буде величезною, і я думаю, що уряд не хотів би, щоб через Варшаву потекла річка молока», – додала Малішевська.

agropolska.pl

Останні новини: