USDA: Китай і надалі скорочуватиме імпорт СНМ та сироватки

У Китаї, найбільшому ринку імпорту молочних продуктів, надлишок виробництва сирого молока призвів до впровадження державних субсидій для стабілізації внутрішнього переробного сектору та до зниження попиту на імпорт незбираного сухого молока (переважно з Нової Зеландії) та США.

Оскільки Китай не виробляє багато продуктів з доданою вартістю, таких як сир або масло, надлишки сирого молока закуповуються молокопереробниками та переробляються на сухе молоко для зберігання відповідно до «Контракту купівлі-продажу свіжого молока».

Імпорт молочної сироватки в Китай також впав через зниження попиту на дитячі суміші під впливом зниження народжуваності, та використання її на корм для свиней через зниження цін на свинину. Очікується, що прогнозоване зниження виробництва свиней у Китаї призведе до зменшення використання кормів і, отже, сироватки. Великі запаси знежиреного та цільного сухого молока й надалі обмежуватимуть експортні можливості країн експортерів.

За прогнозом, у 2024 році Китай скоротить імпорт СНМ на 3% до 425 тис. т через нарощені у 2023 році складські запаси та через те, що споживачі все більше надають перевагу свіжим молочним продуктам, а не відновленим.

usda.gov

Останні новини: