Експорт української агропродукції обговорили на найбільшій сільськогосподарській виставці Східної Європи

Виклики в українському сільському господарстві та можливості у рамках співпраці ЄС-Україна обговорили на одній із найважливіших виставок сільськогосподарської та харчової продукції у Східній Європі – Karlsboerse. Вона відбувалася у Празі протягом 12 й 13 квітня.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький разом із міністрами Чеської Республіки, Румунії, Польщі, Молдови, Словаччини та інших країн, а також представниками провідних аграрних європейських компаній взяв участь у інформаційному заході й панельній дискусії та розповів про вжиті Україною заходи зі збільшення експортної логістики та обсягів експортної продукції. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

«Україна є світовим лідером за поставками соняшникової олії, зерна, олії, меду та навіть сухого молока. 1/3 нашої продукції споживали країни Європейського Союзу та 2/3 – Азії та Африки. Зараз, коли українські порти заблоковані, одним із наших ключових завдань є об’єднати спільні зусилля різних стейкхолдерів, урядів України і сусідніх держав, приватних компаній, які можуть організувати необхідну логістику», – підкреслив Тарас Висоцький.

Перший заступник міністра відзначив, що попри виклики українські фермери продовжують посівну. Наразі засіяно близько 2 млн га. Україна сподівається засіяти принаймні 70% сільськогосподарських площ. Він гарантував мінімум регулювання і забезпечення швидкості експортування з боку українського уряду.

Крім того, міністри Польщі, Румунії та Молдови взяли участь у панельній дискусії, присвяченій зусиллям щодо збільшення експортної логістики та обсягів, оскільки товарний експорт України має глобальне значення.

Довідково: Празька Карлова ярмарка (Karlsboerse) приймає учасників із понад 20 країн світу. Вона зарекомендувала себе як подія, яка об’єднує сільськогосподарські ринки Східної та Західної Європи. Цьогоріч Мінагрополітики на ній представило Український національний стенд, на якому взяли участь понад 30 представники великих та середніх українських агровиробників, трейдингових, експортних та логістичних компаній, громадських організацій тощо.

Українські учасники мали можливість поспілкуватися з європейськими партнерами щодо налагодження партнерства та пошуку нових можливостей у час, коли війна змінила або зруйнувала ланцюги постачання.

Український національний стенд та інформаційний захід із панельною дискусією були організовані за підтримки компанії «Viterra» та завдяки зусиллям організаторів Karlsboerse та Асоціації «Дунайська Соя».

export.gov.ua

 

Останні новини: