Європейська Рада вносить зміни у механізм державних інтервенцій СЗМ

29 січня Європейська Рада зробила крок до введення змін у механізм державних інтервенцій СЗМ. Невеликі зміни стосуються так званого “встановлюючого регулювання”, яке визначає заходи щодо встановлення певної допомоги та відшкодувань, пов’язаних зі спільним ринком сільськогосподарської продукції.

Рада ухвалила, зокрема, встановити кількісне обмеження на придбання сухого знежиреного молока з фіксованою ціною у 0 т (нуль тонн) на 2018 рік.

Коментуючи це питання у заяві, випущеній Радою, президент Ради, міністр сільського господарства, продовольства та лісового господарства Республіки Болгарія Румен Породжанов заявив: “Рада вирішила втрутитися, щоб стабілізувати молочні ринки в 2018 році. Це відповідає нашому обов’язку стежити за розвитком ринку та бути переконаними в тому, що заходи безпеки використовуються своєчасно та обережно, і не тільки для реагування на проблеми ринку, але й, у першу чергу, для уникнення їх, коли це можливо”.

Внаслідок складної ситуації на молочних ринках, державні інтервенційні запаси СЗМ в ЄС зросли до майже 400 000 тонн у 2017 році, що спричинило ризик сильного тиску на ринок, який негативно впливає на ціни на молоко.

Щоб уникнути падіння цін і, як наслідок, погіршення рівня життя фермерів, Комісія ЄС запропонувала, і Рада вирішила відмовитися від автоматичної закупівлі СЗМ із-за вже існуючих дуже значних запасів.

В результаті встановлення нульового кількісного ліміту на 2018 рік, закупівля за фіксованою ціною не буде активовуватися автоматично. Однак система заходів безпеки, як запевнила Рада, все ж буде функціонувати, оскільки ЄС зможе продовжувати купувати СЗМ через процедуру проведення тендеру та в кожному конкретному випадку приймати рішення, скільки сухого молока закуповувати і на якому рівні цін.

agriland.com

Останні новини: