Росіяни скаржаться на погіршення якості сирів

image

Протягом 2015 року продуктовий кошик росіян зазнав змін. Змінилася і оцінка якості деяких продуктів, особливо сирів, повідомляє дослідницький холдинг Romir.

У деяких категоріях продуктів зростання цін стало причиною зниження споживання, а у інших призвело до заміщення більш дешевими марками і, у разі можливості, переходу на товари вітчизняних виробників. Однак важливим фактором при виборі продуктів, як виявилося, є не тільки ціна, але і якість. З’ясувалося, що якість сирів викликала найбільше нарікань з боку учасників дослідження.

Покупці не готові відмовлятися від сирів в цілому, тому замінюють традиційні тверді сири на м’які для намазування і плавлені. В результаті, споживання твердих сирів за підсумками 2015 року зменшилася практично на 10%, в основному за рахунок зниження частоти покупок, але при цьому зросло споживання плавлених сирів за рахунок збільшення кількості споживачів (12%).

Ціни, безумовно, є одним із визначальних чинників при виборі продуктів. Однак і якість також впливає на факт покупки. Дослідницький холдинг Romir і Центр ОНФ з моніторингу технологічної модернізації проводять спеціальне дослідження з оцінки якості продуктів, в рамках якого здійснюється оперативний моніторинг ситуації із забезпеченням росіян соціально значущими товарами вітчизняного виробництва, в тому числі продуктами харчування. В рамках дослідження респондентів попросили оцінити якість продуктів у першу чергу з тих категорій, які підпадають під санкції, щоб подивитися, чи змінилася їх думка про якість продуктів протягом минулого року в зв’язку з введенням ембарго і зростаючими цінами. В числі інших оцінювалася і якість молока та молочних продуктів.

З’ясувалося, що, на думку покупців, найбільш стабільною протягом року залишалася якість молока, масла і деякої іншої молочної продукції — такої думки дотримуються дві третини опитаних (66-68%). Винятком можна назвати тільки сири. Лише 42% респондентів вважають, що якість сирів за минулий рік не змінилася. Саме при оцінці якості сирів було отримано найвищий негативний результат – 33% Росіяни вважають, що якість товарів у цій категорії за рік погіршилася.

Аналіз результатів опитування по регіонах країни показав, що найбільше незадоволених погіршенням якості продуктів проживає у Північно-Західному окрузі. Ще з радянських часів цей регіон мав особливі торгові відносини зі скандинавськими країнами, і зокрема з Фінляндією. Тому частка імпортних товарів на полицях була висока. Після введення продуктового ембарго жителі саме цього регіону країни найчастіше скаржилися на неможливість знайти заміну багатьом зниклим товарам. Ось і в ході останнього опитування найчастіше з боку респондентів Північного Заходу лунали критичні зауваження на адресу якості продуктів молочних категорій. Позитивні оцінки якості молочних продуктів давали частіше респонденти Сибіру і Далекого Сходу.

romir.ru

Останні новини: