У Білостоці відбулася зустріч молочних асоціацій України та Польщі

17 червня 2024 року в Білостоці, за участі Державних секретарів Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства сільського господарства та розвитку села Польщі відбулася зустріч представників молочних асоціацій України (СМПУ, АВМ) та Польщі (Związek Polskich Przetwórców Mleka – ZSSM, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, National Association of Dairy Cooperatives, National Dairy Association).

Під час зустрічі було підписано Меморандум про взаєморозуміння. Співробітництво між сторонами за цим Меморандумом здійснюватиметься у наступних сферах:

  • обмін досвідом у сфері євроінтеграції польської та української молочної промисловості
  • надання консультацій та рекомендацій щодо гармонізації законодавства України з законодавством ЄС в молочній галузі
  • спільна підтримка ідеї галузевого підходу до продовження паритетної торгівлі на національному та європейському рівнях
  • взаємне інформування про поточні тенденції та зміни в законодавстві сторін, що стосуються молочної галузі
  • налагодження контактів та організація спільних заходів у форматі Україна-Польща-ЄС.

Для урядів України та Польщі підписаний Меморандум є чітким сигналом про те, що польські та українські колеги хочуть співпрацювати, ділитися інформацією, знаннями та досвідом, спільно визначати свої позиції на ринках третіх країн.

Це також сигнал для колег з інших країн ЄС про те, що польський молочний сектор хоче відігравати провідну роль в обміні знаннями та інформацією щодо вступу України до ЄС. Це тривалий процес, але якщо польська та українська молочні галузі мають конкурувати між собою, вони повинні конкурувати на рівних. Їх умови виробництва та переробки мають бути єдиними.

Співпраця між двома сторонами може сприяти збільшенню торгівлі та інвестицій, а також обміну знаннями та технологіями. Спільні дії можуть також посилити конкурентоспроможність молочних галузей обох країн на міжнародному ринку.

ІНФАГРО

Останні новини: