Євросоюз скасувує мита і квоти на експорт з України

Європейський Союз тимчасово скасувує всі мита і квоти на експорт з України, щоб підтримати її економіку.

Це рішення буде стосуватися металургійної, сільськогосподарської продукції та промислових товарів, які наразі не підпадають під дію економічної частини угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Раніше цього тижня про аналогічне рішення оголосила Велика Британія.

Євросоюз – найбільший торговельний партнер України, на який припадає близько 40% її товарообігу. Залізо, сталь і сільськогосподарська продукція – основні експортні товари України. До угоди про вільну торгівлю з ЄС увійшли не всі товари з України, а частина української продукції підлягає суворому квотуванню.

Оновлення 14:24. Єврокомісія офіційно підтвердила таку пропозицію через кілька годин після виходу публікації про це Bloomberg. На сайті ЄК сказано, що імпортні мита на весь український експорт, а також усі антидемпінгові та захисні заходи проти української сталі можуть призупинити на один рік.

Керівництво Єврокомісії називає такий крок безпрецедентним.

“Євросоюз ніколи раніше не вживав таких масштабних заходів з лібералізації торгівлі: нульові тарифи, нульові квоти на доступ до європейського ринку для України”, – заявив єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.

Він наголосив, що підтримка економіки України має вирішальне значення для перемоги у війні з Росією та післявонного відновлення.

“Ці заходи напряму допоможуть українським виробникам та експортерам. Це потужний сигнал: Євросоюз зробить усе можливе, щоб допомогти Україні в скрутну годину”, – сказав Домбровскіс.

biz.liga.net

Останні новини: