Підприємства харчової промисловості вимагають негайної зустрічі з Прем’єр-міністром країни

28 грудня відбулася прес-конференція на тему: “Зростання цін на енергоносії – загроза продовольчій безпеці України”.

Участь в прес-конференції брали Спілка молочних підприємств України, УАК, Всеукраїнська асоціація пекарів, Укркондпром, Асоціація «М’ясної галузі», Союз птахівників України, Укрвинпром, а загалом підписали звернення до Прем’єр-міністра щодо ситуації з тарифами на енергоносії, 13 галузевих об‘єднань.

Всі учасники одностайно підтвердили думку про необхідність негайної, в найближчі дні до Нового року, зустрічі з Прем‘єр-міністром України, оскільки ситуація з продовольчою безпекою набула загрозливого масштабу.

Обговорюючи питання безпрецедентного подорожчання газу, учасники не могли не згадати й низки інших проблем. При цьому всі відмітили фактичну відсутність державної стратегії в аграрній і харчовій галузях, зазначивши, що така політика веде до загроз продовольчій безпеці країни та, як наслідок, до соціальної нестабільності.

Вадим Чагаровський, голова Спілки молочних підприємств України, наголосив, що з початку року газ для молочних підприємств подорожчав майже у 12 разів. Вже півроку переробна галузь працює у збиток і більше не може самостійно нести тягар витрат, які є наслідком непродуманих рішень в енергетичній сфері. Він закликав уряд скористатися досвідом Польщі і використати всі можливості, щоб не допустити закриття підприємств. Саме зараз, у ці останні дні перед Новим роком відбувається підписання підприємствами договорів про енергопостачання, тому питання ціни на газ для підприємств харчової промисловості треба вирішувати терміново.

(Подивитися відеозапис прес-конференції можна тут https://youtu.be/3siJjEYVZUwВиступ В. Чагаровського з 5’40’’ до 7’53’’ і далі в ході відповідей на запитання журналістів).

СМПУ разом з іншими асоціаціями готові надати Прем‘єр-міністру конкретні пропозиції щодо виходу з кризової ситуації, підготовлені керівництвом харчових підприємств та галузевих асоціацій харчової промисловості.

ІНФАГРО

Останні новини: