Ціна закупівлі молока переробними підприємствами продовжує зростати

Закупівельні ціни на молоко продовжують бити рекорди, зростання в порівнянні з вереснем минулого року становить приблизно 20%.  ІНФАГРО

В кінці вересня заводи закуповували у сільгосппідприємств молоко класу екстра за ціною від 12.93 до 13.10 грн/кг.  Необхідно відмітити, що кількість корів в сільгосппідприємствах все літо залишалася на рівні минулого року.  Станом на 1 вересня поголів’я в цій категорії стало навіть більше в порівнянні з тим же періодом минулого року, правда, всього на 0,1%.

Погодні умови і висока ціна кормів вплинули на зниження обсягів пропозиції в літній період, а значить при нормалізації температурних режимів і закладці нового врожаю восени є можливість наростити випуск сирого молока.  Поки ж спостерігається зниження випуску молока сировини навіть в категорії сільськогосподарських підприємств.

Згідно з даними Держстату, за вісім місяців року виробництво молока сільгосппідприємствами знизилася на 1,4% до аналогічного періоду минулого року.  Найбільш помітно в процентному відношенні падіння виробництва в Чернівецькій (-30%), Рівненській (-28%) і Одеській (-21%) областях.

Необхідно також відмітити і зростання – Тернопільська, Вінницька та Хмельницька області – лідери приросту якісної сировини в абсолютному значенні.

Господарства населення помітно знижують виробництво молока (-8,3%) і в найближчі роки це зниження буде негативно впливати на загальні показники виробництва молока в країні, як це зараз і відбувається.

ІНФАГРО

Останні новини: