Maxum Foods про перспективи виходу з карантину в квітневому огляді молочного ринку

У різних країнах дуже різні рівні вакцинації проти Covid-19, що ускладнює прогнозування виходу з карантину.

Однак, за словами Дастіна Боутона, директора із закупівель Maxum Foods, США і Великобританія активно реалізують програми, які, є надія, приведуть до стійкого відновлення торгівлі послугами громадського харчування в найближчі місяці.

Боутон вважає, що Європа втратила контроль над поширенням інфекції, і повільний темп вакцинації призвів до розширених, але нерівномірних обмежень  на пересування.  Тим часом через серйозні логістичні затримки торгівля через великі порти США і ЄС сповільнилася.

Погода також впливає на перспективу виходу з карантину, оскільки ефект Ель Нінья слабшає після прохолодного і вологого літа, створюючи відмінні сезонні умови на півдні Австралії.  Боутон зазначає, що холодна погода в ЄС обумовлює повільне настання весни, в той час як на заході США поширюється посуха.  Мінливі погодні умови в кінці сезону в Новій Зеландії привели до збільшення надоїв в кінці сезону, але ситуація може швидко змінитися.

Як вважає Боутон, високі ціни в Океанії, обумовлені домінуванням Китаю в глобальній торгівлі молочними продуктами, його закупівлями СНМ і вершкового масла, трохи знизяться.  Він додав, що в інших країнах попит на СНМ і жири залишається неоднорідним і чутливим до ціни, в той час як СЗМ доступніше при наявному діапазоні цін пропозиції.

Основні показники торгівлі сировинними молочними товарами підтримуються стійким ринком ЄС-27 з його повільним зростанням виробництва молока, що призводить до обмежених поставок масла і СЗМ.

«Поліпшення ситуації в кінці сезону в Новій Зеландії та Австралії не змінить баланс світового ринку в короткостроковій перспективі, але може надати можливості, при тому що логістика в Північній півкулі залишиться складною».

На думку Боутона поставки молока в США будуть поступово знижуватися в міру зниження рентабельності господарств.  Тим часом, відкриття закладів громадського харчування збільшить попит на сир і скоротить поставки молочного жиру в міру зростання споживання вершків.  Ціни на чеддер в США повинні зростати по мірі скорочення великих запасів.

ІНФАГРО за матеріалами dairyreporter.com

Останні новини: