Єврокомісія зробила прогноз розвитку молочного сектору в 2018 році

Єврокомісія опублікувала черговий звіт EU Agricultural Outlook, в якому дала оцінку роботі молочного сектору в цьому році і зробила прогноз на 2018.

В документі зазначається, що ціни на всі молочні продукти в цьому році відновилися, виняток становило тільки сухе молоко. Цінові показники зросли, так як в останньому кварталі 2016 року і першому кварталі 2017 року виробництво молока знизилося, при цьому попит, в першу чергу на жири, збільшувався.

2017 рік Єврокомісія планує завершити з виробничими показниками в 163 млн тонн молока. Це на 0,8% більше, ніж в 2016. Приріст виробництва експерти пов’язують з наявністю значного обсягу доступного корму.

У наступному році виробництво може продовжити висхідний тренд, це пов’язано з відновленням економічної ситуації в Німеччині та Франції. За даними звіту, в 2017 середньорічні доходи молочних фермерів в Євросоюзі склали 90 тис євро. У 2016 році експерти припускали, що виробникам молока вдасться заробити не більше 40 тис євро.

Наступного року експерти очікують, що вартість виробництва молока в ЄС зросте. Так, ціни на добрива збільшаться на 5%, на корми – на 2%, на паливо – на 3%. Чисельність поголів’я скоротиться, при цьому виробництво молока зросте на 4%. Середня відпускна ціна за літр молока складе 21,5 євроцентів.  Чистий прибуток аграрія з одного літру оцінюється в 11,8 євроцентів за літр. Незважаючи на впевнений приріст в обсягах виробництва, волатильність ринку збережеться.

У звіті наголошується, що сектору необхідно працювати над тим, щоб нестабільність на сировинному ринку не відбивалася на роздрібних цінах. Основною проблемою для європейського ринку залишається ситуація з жирами і сухим молоком. Невизначеність з інтервенціями негативно відбивається на ринку. Через зростання виробництва молока, збільшення попиту на сир, проблема з сухим молоком продовжить негативно впливати на ринок в 2018.

У 2017 році ціни на вершкове масло перебували на пікових значеннях. У Єврокомісії чекають, що показники підуть на спад в наступному році, і відзначають, що ціни вже почали знижуватися на торгах в останні місяці. У 2018 року експерти очікують, що ціна на масло становитиме 4400 євро за тонну або нижче. Незважаючи на це, в наступні два роки ціновий розрив між СЗМ і маслом може збільшитися.

В Єврокомісії відзначили, що низькі ціни і попит на сухе молоко привели до того, що експорт в цій товарній групі виріс на 40% в порівнянні з показниками минулого року. Зовнішні відвантаження привели до скорочення запасів СЗМ в приватних сховищах. Однак ціни на СЗМ знаходяться нижче інтервенційних значень. В цьому році Євросоюз закупив додаткові обсяги сухого молока на державні склади під час торгових сесій. З 2016 року обсяг запасів виріс з 351 тис тонн до 381 тис тонн. Подібна ситуація негативно впливає на ринок, гравці не знають, коли і за якою ціною будуть реалізовуватися накопичені обсяги.

milknews.ru 

Останні новини: