Аграрний комітет пропонує зробити вимоги до молочки жорсткішими

image

Комітет ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин вирішив посилити боротьбу з недобросовісною конкуренцією на ринку молочної продукції на законодавчому рівні. Зокрема, мова йде про виробників молочних продуктів, які використовують більш дешеві замінники складових молока.

Народні депутати-аграрії на своєму виїзному засіданні, яке відбулося 24 вересня в місті Хмільник на Вінниччині, підтримали прийняття законопроекту № 3043-1 «Про внесення змін до Закону України “Про молоко та молочні продукти” (щодо молоковмісних продуктів)».

Законопроектом передбачається ввести поняття «молоковмісний продукт», встановити особливі вимоги до маркування та реалізації молоковмісних продуктів, а також передбачити відповідальність за порушення цих вимог суб’єктами господарювання, які здійснюють виробництво та реалізацію молоковмісних продуктів.

Запропоновані законопроектом положення концептуально узгоджуються із законодавством ЄС. Крім того, окремі положення Закону України «Про молоко та молочні продукти» вимагають приведення у відповідність до Закону України «Про основні засади та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», який вступив в чинності 20 вересня 2015 року, — в частині термінології, повноважень центральних органів виконавчої влади, порядку здійснення державного контролю та відповідальності за порушення вимог законодавства.

«Якщо ми не приймемо законопроект про внесення змін до Закону України “Про молоко та молочні продукти (щодо молоковмісних продуктів)”, то скоро від справжнього молока залишиться тільки один запах. Зберегти тваринництво і дати якісний продукт споживачеві — завдання сумлінного товаровиробника», — наголосив голова підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами аграрного Комітету ВРУ, народний депутат Петро Юрчишин.

Крім того, парламентарії розглянули питання про законодавче забезпечення державної підтримки виробництва і реалізації молока та молокопродуктів в Україні, а також можливі шляхи розвитку вітчизняного тваринництва.

Agroportal , фото Петра Юрчишина

Останні новини: