Молочних ферм в Австралії стає все менше

Близько 25 років тому в штаті Вікторія, Австралія, було близько 7400 молочних ферм. Зараз їх менше 2800.

«Минулого року у Вікторії, штаті з найбільшим виробництвом молока в Австралії, 8% молочних фермерів залишили бізнес», — нещодавно повідомила Австралійська телерадіомовна корпорація (ABC), додавши, що 11 заводів з переробки молока та молочних продуктів закрилися у Вікторії та інших частинах штату країні за останні 18 місяців.

ABC повідомляє, що виробництво молока впало до найнижчого рівня за 30 років. «Очікується, що цього сезону виробництво молока буде майже на 3 мільярди літрів менше, ніж на піку промисловості в 11,2 мільярда літрів на початку 2000-х».

Однак, за даними Dairy Australia, за останні 22 роки імпорт молочних продуктів, таких як масло та сир, майже потроївся до 27% та продовжує зростати.

Причини виходу з молочного скотарства

Приблизно 25 років тому так звана  «посуха тисячоліття» дуже сильно вдарила по австралійських молочних та інших фермерах, підвищивши ціни на корми та практично унеможлививши роботу молочних заводів. Ця масштабна посуха почалася наприкінці 1996 року і тривала до 2010 року. Вона вразила більшу частину південної Австралії, включаючи її найбільший сільськогосподарський регіон, басейн Мюррей-Дарлінг.

Прогнозується, що наступна посуха змусить ще більше молочних фермерів піти з галузі. Зараз, за ​​даними Dairy Australia, посуха «суттєво впливає» на фермерів у Східному Ґіпсленді, Північній Вікторії та частинах Нового Південного Уельсу та Квінсленда. Усі інші фермери також певною мірою постраждали від посухи, витрати на корм і воду зросли.

У районі басейну Мюррей-Дарлінг федеральний уряд відновлює практику викупу води, що означає, що він купуватиме права на воду у добровільних продавців і залишатиме цю воду невикористаною, намагаючись відновити рівень.

Багато австралійських молочних фермерів також все ще оговтуються у фінансовому плані після ситуації 2016 року, коли великі молокопереробники заднім числом знизили закупівельні ціни на молоко, повідомляє ABC. Для переробників було введено обов’язковий кодекс поведінки, який вимагає від них дотримуватися мінімальних цін на період дії контракту з фермером.

У молочних фермерів також є проблеми із пошуком достатньої кількості працівників, вартість сільськогосподарських угідь зростає, і, крім посухи, у деяких районах протягом кількохроків існує загроза повеней. З огляду на всю цю невизначеність і труднощі, молоді австралійці не зацікавлені в тому, щоб володіти сімейною молочною фермою або стати молочними фермерами.

ІНФАГРО за матеріалом dairyglobal.net

Останні новини: