Іспанські та французькі фермери блокують кордон за кілька днів до виборів до ЄС

Минулого тижня, під час передвиборчого протесту іспанські та французькі фермери заблокували ключові дороги вздовж кордону з Піренеями, висловлюючи своє розчарування тим, що вони вважають нечесною конкуренцією, що загрожує з-за меж Європейського Союзу, повідомляє Reuters.

Раніше цього року фермери по всьому ЄС тижнями перекривали дороги, посилаючись на зростаючі витрати, податки, бюрократичні перепони, суворі екологічні норми та конкуренцію з боку імпорту дешевих продуктів харчування як головні проблеми.

З наближенням виборів до Європейського парламенту 6-9 червня французькі та іспанські фермери задіяли десятки тракторів, щоб заблокувати обидві сторони кордону, зокрема на шосе AP-8 у Країні Басків і шосе AP-7 у Каталонії.

«Оскільки у нас європейські вибори, давайте подивимося, чи наші політики серйозно сприймуть цей сектор і прислухаються до наших вимог», — сказав Reuters іспанський фермер Хосеп Хускафрасе, 54 роки.

Тривалі протести фермерів у травні спонукали ЄС продовжити субсидії на шість місяців, щоб підтримати сільськогосподарський сектор у 27 країнах. Крім того, ЄС пом’якшив частину своєї екологічної політики «Зеленої угоди», виключивши мету щодо скорочення викидів у сільському господарстві зі своєї кліматичної дорожньої карти до 2040 року.

«Важливо провести акцію протесту, тому що у Франції вести сільське господарство важко. Ним нехтували близько 20 років, а то й довше. А ми, знаєте, годуємо людей», — зауважив французький фермер Сільвен Фуррікес, 39 років.

На кордоні Каталонії з Францією фермери грали у футбол і готували паелью, блокуючи переходи, що призвело до довгих черг з легкових і вантажних автомобілів.

«Поки тисячі водіїв вантажівок залишаються заблокованими на багатьох дорогах, не маючи змоги вийти чи навіть поїсти, фермери спокійно готуються з’їсти хорошу паелью. А де поліція?» – запитує іспанська транспортна асоціація Fenadismer, зазначивши, що приблизно 20 000 вантажівок перетинають кордон із Францією щодня.

ІНФАГРО за матеріалом reuters.com

Фото Reuters

Останні новини: