Міністр сільського господарства Польщі – вимоги “Зеленої угоди” потрібно обмежити

16 лютого, під час зустрічі з представниками молочної галузі, Чеслав Сєкерський, міністр сільського господарства та сільського розвитку Польщі, прокоментував нинішні аграрні протести.

– Це протести за покращення справ. Фермери борються за власні інтереси, але ж вони опинилися у складній ситуації. Причиною протестів є нерентабельність і низькі доходи. Ми знаємо, які ціни на зерно, які ціни на добрива, ми знаємо, як вони збалансовані.

Пан Сєкерський також додав: – Фермери продовжують говорити про обмеження Зеленої угоди. Звичайно, але ми повинні знати, що ця “Зелена угода” була прийнята багато років тому, і що вона була прийнята урядом і тодішнім керівництвом Міністерства сільського господарства. Ці вимоги не були висунуті фермерам одразу. Шкода, що тоді не відбулося такої реакції з боку аграріїв та Міністерства.

– Ми від початку говорили з фермерами. Протести фермерів почалися не цього року, а минулої осені. Ще за попередньої влади. На раді міністрів сільського господарства я чітко сказав, що фермери протестують, але не тільки польські, тому що проблема стосується більшості країн або навіть цілого Європейського Союзу. Цей економічний дисбаланс помітний на всьому ринку ЄС. Найбільше від цього страждають фермери з прикордонних з Україною країн.

– Звичайно, фермери продовжують говорити, що потрібно відмовитися від вимог “Зеленої угоди”. Кажуть “треба викинути на смітник”. Ну, не можна викидати, треба максимально обмежити, – сказав міністр сільського господарства.

forummleczarskie.pl

Останні новини: