Європейські фермери протестують проти суворих правил ЄС та дешевого імпорту

Минулого тижня фермери в Італії, Польщі, Іспанії та Болгарії організували нові протести проти надмірно обмежувальних правил Європейського Союзу та дешевого імпорту з країн, що не входять до ЄС.

В Італії в п’ятницю колона тракторів проїхала повз історичний центр Риму з національними прапорами та гаслами на кшталт «Без фермерів: немає їжі, немає майбутнього» та «Припиніть платежі за невирощування врожаю».

«У нас є свої пріоритети, і ми дотримуємося правил, і тепер ми очікуємо, що влада серйозно сприйме наші пріоритети», — сказав Саньхуа Сальваторе Фейс, лідер Agricultural Redemption, організатор протесту.

Через кілька годин прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні зустрілася з представниками фермерів і оголосила, що звільнення від податку на доходи фізичних осіб буде поширено на тих, хто має річний дохід до 10 000 євро (10 800 доларів США).

У Польщі фермери також вийшли на вулиці в п’ятницю, перекривши дороги та пункти пропуску на кордоні з Україною, на знак протесту проти сільськогосподарської політики ЄС і дешевого імпорту з України. Планується, що демонстрація триватиме 30 днів. Міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Сєкерський заявив, що він підтримає впровадження «повної» заборони на імпорт категорій продуктів, якщо це необхідно. Він назвав цукор і м’ясо птиці потенційними цілями через занепокоєння щодо надмірного надходження таких продуктів з України.

П’ятниця була четвертим днем протестів іспанських фермерів, які блокували кілька вулиць, шосе та портів по всій країні та оголосили про плани зібратися в Мадриді. Колона тракторів з іспанськими прапорами вдень порушила рух на трасі A-2 до Мадрида поблизу центрального міста Торія. Іспанські ЗМІ повідомили, що фермери виступили проти екологічних правил ЄС і того, що вони назвали надмірними податками та бюрократією.

ІНФАГРО за матеріалом capitalfm.co.ke

Останні новини: