Порти на Дунаї рекордно наростили перевезення зернових

Єдині діючі на сьогодні в Україні порти — Рені та Ізмаїл. Вони працюють на рівні своїх існуючих пропускних можливостей: частка зернових перевезень портів зросла з 12% до 81% з початку року, хоча історично вона у загальних обсягах перевалки була незначною.

Про це ідеться у матеріалі на Еlevatorist.com. 

Зазначається, що портам не вистачає флоту під завантаження, тож «Українське дунайське пароплавство» (УДП) розпочало продаж фрахту через систему Prozorro, щоб забезпечити рівний і прозорий доступ до фрахтування флоту в умовах його дефіциту.

Як ідеться у матеріалі, вартість перевалки в наших дунайських портах вантажів за місяць виросла в 4 рази. До війни ставка перевалки була на рівні $5-6/т, вартість флоту по маршруту до Констанци (Румунія) $9-10/т, то з початком воєнних дій вона зросла до $12/т, та кожні 5 днів збільшувалася.

«Спочатку ціна трансформувалася в євро, потім ціна в квітні зросла до є15/т, травень вже номінували по є20/т. Вартість флоту зросла в середньому в три-чотири рази», — розповів радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко.

agropolit.com

Останні новини: