ЛЕОНІД КОЗАЧЕНКО, президент УАК: Стратегія продовольчої безпеки України не була перенесена у план практичної реалізації. Вона залишилася на папері

25 грудня 2020 року під час засідання робочої групи в Україні презентували проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії продовольчої безпеки на період до 2030 року». Його метою було створення доступу  усіх соціальних і демографічних груп населення до безпечних харчових продуктів у достатній кількості протягом року, а також створення умов для продовольчої незалежності України.

В документі зауважується, що в Україні виробляється достатньо продовольства для забезпечення громадян здоровим харчуванням. Проте внаслідок низької купівельної спроможності населення та високої частки втрат продукції на усьому виробничо-збутовому ланцюжку частина населення має обмежений доступ до необхідних харчових продуктів.

«Оцінка стану продовольчої безпеки показала, що досягнутий рівень розвитку власного виробництва сільськогосподарської продукції, сировини та продовольства дозволяє гарантувати фізичну доступність для населення продуктів харчування в енергетичній оцінці на рівні 2691 ккал на одну людину (на добу) при середньодобовій калорійності раціону у країнах ЄС в межах 3400-3500 ккал», – йдеться у документі.

Також стратегічний документ передбачав накопичення паливних та інших матеріалів у необхідній кількості, в тому числі і газу, який мав бути закачаний у підземні сховища і використаний на забезпечення виробничих потужностей українського АПК, тощо.

В результаті, майже нічого із запланованого не було зроблено.

Ця Стратегія, як і чимало інших схожих стратегій не була перенесена у план практичної реалізації. Вона залишилася на папері.

Наприклад, пройшло три місяці з моменту старту програми, а ніхто не відзвітував: на якому етапі вона перебуває, хто відповідає за розвиток та строки реалізації певних етапів? Більше того, навіть затверджена на рік програма розвитку (де йдеться не лише про харчові продукти чи енергетику, але й про загальний розвиток країни) не має етапів реалізації. Відповідно, через відсутність системності ми бачимо всі ті проблеми в різних галузях та сферах. Ми лише про це говоримо, але, на жаль, нічого не робимо», – заявив у коментарі  президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко.

agropolit.com

Останні новини: