Законопроект №6248 про внесення змін до деяких законів щодо харчових продуктів – на розгляді у ВР

У ВР України подано законопроект №6248 “Про внесення змін до деяких законів України щодо харчових продуктів та інших об’єктів санітарних заходів”.

Законопроектом №6248 пропонується запровадити поняття «імітаційний харчовий продукт». Для таких продуктів будуть особливі вимоги до маркування і продавати їх мають на окремих стійках із написом: «Імітаційні продукти. Містять замінники компонентів молока, риби, м’яса». Більше того, на етикетках таких продуктів не повинно бути зображень молока, молочних продуктів, м’яса, м’ясних продуктів, риби, шоколаду, а також тварин (корів, овець, кіз, буйволиць, кобил, свиней, телят, птахів).

Також закон визначає, що таке “веганський харчовий продукт”, “вегетаріанський харчовий продукт”. Введено термін «ремісничий харчовий продукт» – це продукт, який виробляють лише на одній потужності за власною оригінальною рецептурою обсягом не більше 500 кг або літрів на тиждень.

Держава також планує навести лад у реєстрації харчових добавок, ензимів та ароматизаторів.

Передбачено також простеження походження сировини та складових.

Крім цього, пропонується запровадити рейтинг закладів громадського харчування та роздрібної торгівлі. Ті, на які буде найбільше нарікань, опиняться у «чорному списку».

За неправильне маркування продуктів, якщо це не створює загрози життю та здоров’ю, передбачено штраф для компаній – 120 тис. грн, для приватних підприємців – 90 тис. грн.

За купівлю та використання продуктів, випущених на потужностях, що не пройшли державну реєстрацію, можуть виписати штраф – для компаній 180 тис. грн, а для приватних підприємців – 120 тис. грн.

Законопроект вводить покарання за харчове шахрайство – «харчове шахрайство – діяння, яке є умисним, здійснюється з метою отримання економічної вигоди та має одну або декілька таких ознак: вводить споживача в оману та порушує законодавство про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів щодо зміни характеристик харчового продукту та/або неправомірного використання знаку для товарів та послуг, та/або копіювання форми, упаковки, зовнішнього оформлення, та/або прямого відтворення харчового продукту іншого оператора ринку із самовільним використанням його найменування».

За харчове шахрайство компанії штрафуватимуть на 300 тис. грн, а приватні підприємства на 180 тис. грн.

dengi.informator.ua

Останні новини: