ІВАН ЧАЙКІВСЬКИЙ, секретар Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики: Уряд у 2022 році мав би запропонувати аграріям спецрежим для створення доданої вартості

AgroPolit опублікував інтерв‘ю з Іваном Чайківським, в якому, серед інших питань, була висловлена думка стосовно оподаткування в АПК і засобів розвитку тваринництва.

Повністю інтерв‘ю можна прочитати на agropolit.com.

Іван Чайківський: Оподаткування АПК – дуже глибока тема, і починати її потрібно. Ми розуміємо, що в нас сьогодні високомаржинальними культурами є олійні культури, технічні культури, зернобобові, де (не треба кривити душею) аграрники добре заробляють. Після того як вибілимо ринок (його треба вибілити, бо 8-9 млн га сільськогосподарських земель обробляються в тіні), можна буде запустити процес правильного розподілу податків. Потрібно врівноважити високомаржинальне рослинництво і низькомаржинальне або навіть і збиткове тваринництво.

AgroPolit.com: Це ви про те, що забираємо у рослинництва і передаємо тваринництву?  

Іван Чайківський: Логіка має бути в усіх процесах. Якщо десь забагато преференцій, а десь останню сорочку знімають – це треба виправляти. Інакше справедливості не буде. Як можна урівноважити? Наприклад, має фермер 1000 га. Ми розуміємо, що він може на тих 1000 га землі тримати умовно 200 корів. Тобто навантаження у нього 1 корова на 5 га. Велике навантаження? Ні. Можливо, слід збільшити навантаження. Але коли ми закріпляємо умовно одну корову за 4 га, чи за 2 га, то в такому разі виробнику даємо податкову пільгу на 10 років. Яку? Будеш платити не 100% земельного податку, а тільки 70%. А ті 30% виробники залишають собі – це ще одна форма спецрежиму для створення доданої вартості в АПК. Ті 30% ти кидаєш на спецрахунок підприємства і з того спецрахунку використовуєш кошти на тваринництво. Якщо немає тваринництва – немає спецрежиму. Аналогічно по свинарству, вівчарству, козівництву.

Повне інтерв‘ю на agropolit.com

Останні новини: