На БУТБ проведено першу операцію з експорту сухого молока в Україну

На Білоруській універсальній товарній біржі укладено першу угоду з експорту сухого молока в Україну, повідомив кореспонденту БЕЛТА прес-секретар БУТБ Роман Янів.

За підсумками торгової сесії українська компанія придбала у білоруського виробника пробну партію сухого знежиреного молока об’ємом 40 т на суму $108 тис. Раніше українські учасники переважно купували на БУТБ лом металів, будматеріали, борошно і насіння рослин, а до вітчизняної молочної продукції інтересу не проявляли.

“Україна входить в першу п’ятірку країн за кількістю акредитованих на біржі компаній. При цьому за перше півріччя число українських учасників збільшилася на 16% і склало 326. Істотно зріс і біржовий товарообіг з Україною: за підсумками шести місяців він досяг $ 24,6 млн, що на 58% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Перша угода із закупівлі білоруського сухого молока українською компанією – знакова подія з точки зору диверсифікації експорту. Цьому насамперед посприяла активна робота біржі щодо залучення на торги нових покупців з України. Зокрема, компанія, яка здійснила операцію, – великий імпортер сільгосппродукції на український ринок. З іншого боку, важливу роль зіграла гнучка збутова політика білоруських переробників молока, які змогли запропонувати свою продукцію за конкурентними цінами. Як показує практика, за пробною закупівлею зазвичай йдуть угоди значно більшого обсягу. Розраховуємо на схожий сценарій і в цьому випадку “, – розповіли в прес-службі БУТБ.

В цілому за I півріччя 2021 року експорт сухого молока через БУТБ збільшився в 4,5 рази. Основними покупцями продукції були резиденти Російської Федерації.

belta.by

Останні новини: