Скільки платять за молоко канадські споживачі

Стара приказка говорить, що немає сенсу плакати за пролитим молоком, але в Сент-Джонсі, Канада, пролите  молоко може бути досить таки дорогим.

Звіт по ринку рідкого молока в Канаді у червні 2021 року опублікувало агентство Field Agent Canada.  У звіті порівнюються ціни, які канадці платять за один із найпоширеніших товарів у продуктовому кошику, 2% молоко. Сент-Джонс, Ньюфаундленд, знову очолив список місць, де молоко найдорожче.

Field Agent Canada провело дослідження цін рідкого молока у 185 рітейлерів на 20 ринках від узбережжя до узбережжя в період між 7 травня та 1 червня 2021 р.  В дослідженні порівнювалися ціни, зареєстровані в тих же торгових точках, що й у березні 2020 р., було виділено зміни за останні 14 місяців.  Крім того, компанія вивчила ціни на молоко в магазинах Walmart у п’яти прикордонних зі США громадах, щоб забезпечити порівняльний орієнтир вартості подібних продуктів на великому американському ринку.

Повідомляється про зростання цін на продукти харчування по всій Канаді, і компанія заявляє, що це стосується і молока, оскільки середня ціна 4 л упаковки молока зросла на 3,6% з часу останнього дослідження в березні 2020 року.

«Ми спостерігаємо зростання цін на молоко на 18 з 20 обстежених ринків, винятком є ​​лише Шарлоттаун, Пенсильванія та Вікторія / Лангфорд, Британська Колумбія.  Молоко – це один із тих продуетів, завдяки якому загальна сума внизу продуктового чека зростає», – сказав Джефф Дусетт, генеральний директор Field Agent Canada.

Молоко також знаходиться в центрі уваги адміністрації Байдена по її спостереженню реалізації договору USMCA, за яким, як стверджується, канадська система квотування заважає виробникам молока США імпортувати свою продукцію до Канади.

“Канадці вважають, що ціна бензину та молока в США набагато нижча, ніж у Канаді”, – сказав Дусетт.

«Ми виявили 3,78 літра молока в Амхерсті, штат Нью-Йорк, за 2,59 долара (3,32 канадських долари), що на 25% менше, ніж ціна найдешевшої канадської 4-літрової пляшки.  Немає сумнівів, що відкриті кордони призведуть до зниження ціни на молоко для канадських споживачів, але уряд навряд чи дозволить такому молоку надходити на ринок через потужне лобі молочних фермерів».

Найдешевше молоко в Канаді в упаковці 4 літри в Садбері, Онтаріо, де покупці платять за нього у середньому 4,68 канадських доларів (3,85 доларів США).  Найдорожче молоко, як і раніше, в місті Сент-Джонс, штат Ньюфаундленд, де упаковок об’ємом 4 літри немає, а покупці платять в середньому 3,90 канадських доларів (3,21 доларів США) за упаковку об’ємом 2 літри.

«З того часу, як ми вперше випустили цей звіт у 2015 році, ми наголошували на неефективності та нерівномірності ринку молока в Канаді, який різко змінюється від міста до міста, в той час як ціна 2-літрової кока-коли по суті однакова в кожному Walmart‘і в Канаді.  Ми продовжуватимемо публікувати цей звіт, щоб споживачі мали змогу викладати факти своїм місцевим політикам для боротьби за зміни”, – сказав Дусетт.

ІНФАГРО за матеріалами dairyreporter.com

Останні новини: