Білорусь: Партію сухого молока вперше продали в Китай через біржу

Першу партію сухого молока з постачанням на ринок КНР реалізовано через Білоруську універсальну товарну біржу.

На біржові торги було виставлено два лоти обсягом 300 і 100 т. Загальна сума угод, укладених за підсумками торгової сесії, склала $ 940 тис.

«Інтерес азіатських компаній до білоруського біржовоого майданчика багато в чому зумовлений зростанням світових цін на продовольство, яке спостерігається з другої половини минулого року. На думку аналітиків БУТБ, ця обставина помітно підвищила привабливість вітчизняної молочної продукції в країнах далекого дуги», – зазначив Роман Янів.

Він підкреслив, що умови для нарощування експорту товарів молочної групи зараз дуже сприятливі і білоруські виробники цим активно користуються.

«Наприклад, навесні минулого року ціни на сухе знежирене молоко, що поставляються в Китай за позабіржовими угодами, варіювалися в межах $1,85-1,9 за кілограм. Для порівняння, на нашій біржі ця продукція в даний час торгується по $2,35 за кілограм, тобто на чверть дорожче. Причому навіть з урахуванням логістики це цілком конкурентоспроможна ціна для китайського ринку, особливо на тлі різкого підвищення цін в Австралії і Новій Зеландії», – повідомив Янів.

Крім того, в кінці минулого року на біржовий майданчик повернулася сінгапурська Olam International – один з найбільших світових агротрейдерів, що теж призвело до збільшення обсягів реалізації білоруської молокопродукції.

produkt.by

Останні новини: