Тваринництво в Україні має серйозні перспективи розвитку, — «Укрлендфармінг»

Група компаній «Укрлендфармінг» (Ukrlandfarming) Олега Бахматюка почала масштабну реорганізацію напрямку тваринництва.

На думку фахівців компанії, тваринництво в Україні має серйозні перспективи розвитку з огляду на дефіцит молока і м’яса на нашому ринку, але потребує підтримки держави.

Про це повідомив в коментарі «ДС» керівник департаменту тваринництва Групи компаній «Укрлендфармінг» Володимир Педан.

«Сьогодні ринок цільного молока і молокопродуктів в Україні виглядає цікавим і перспективним, так як за останні роки спостерігається тенденція до зниження поголів’я великої рогатої худоби. — вважає Володимир Педан. — Але така ситуація, на мою думку, є критичною в цілому, так як це безпосередньо впливає на продовольчу безпеку державиг».

Згідно статистики, на підприємствах і в фермерських господарствах України утримується близько 400 тис. молочних і 34 тис. м’ясних корів. За перше півріччя поголів’я молочних корів вже скоротилося на 20 тис. голів, що призвело до зростання ціни на незбиране молоко і дефіциту сировини для переробників.

Також керівник департаменту тваринництва «Укрлендфармінг» назвав законодавчі пріоритети, які могли б посприяти розвитку тваринництва. У їх числі: прив’язка кількості орної землі, яку утримують орендарі або власники землі, до утримання ВРХ з розрахунку на 1 га, пряма дотація на площі землі, які використовуються під кормові культури, доведення держстандартів вмісту пальмової олії в молочних продуктах до міжнародних норм.

“На мій погляд, одна з причин, що призводять до скорочення поголів’я корів в Україні — це непродумана і неправильна система дотацій для товаровиробників, низький експортний потенціал підприємств по переробці молока, а також низька купівельна спроможність населення”, — вважає Володимир Педан.

agropolit.com

Останні новини: