Знову про Закон України «Про молоко та молочні продукти»

image

“Закон України «Про молоко та молочні продукти» не відповідає вимогам ЄС і СОТ”, – таку думку висловила виконавчий директор Молочного комітету Європейської бізнес асоціації Оксана Давидович інформаційному агентству The DairyNews.

“Загалом, позиція Молочного комітету відповідає позиції Спілки молочних підприємств України. На нашу думку, цей закон в нинішньому його вигляді – це рудимент, пережиток радянської системи”, – повідомила Оксана Давидович.

Також вона відзначила той факт, що на сьогоднішній день цей закон став інструментом маніпуляцій і зловживань перед виборами, коли депутати намагаються зареєструвати зміни в нього і зафіксувати мінімальну закупівельну ціну на молоко, прикриваючись підтримкою селян.

“Цей закон не відповідає вимогам ЄС і СОТ”, – підкреслила Оксана Давидович.

Також вона прокоментувала намір внести поняття «молоковмісні продукти», яке, на думку Молочного комітету, вводити не потрібно. Аргументи для цієї точки зору такі:

По-перше, в законодавстві ЄС немає поняття «молоковмісний продукт». Є тільки “молочний продукт” і “не молочний продукт”.

По-друге, зараз держава не може навести порядок з фальсифікатом, тобто з продуктами, в яких використовується рослинне масло, але це не декларується. “Що буде, якщо ми введемо ще одну категорію – “молоковмісні продукти”? Хто буде контролювати це все і, зокрема, допустимий відсоток вмісту рослинних жирів?”, – запитує Оксана Давидович.

По-третє, тим законопроектом, який існує сьогодні, пропонується ввести поняття «молоковмісний продукт» і розмежувати на полицях молочні та молоковмісні продукти.

«Але тільки великі торгові мережі, ймовірно, зможуть дозволити таке розмежування, а всі інші точки продажів (магазини) цього робити не будуть, і таким чином саме поняття “молоковмісний продукт” буде узаконено, і є велика ймовірність того, що і молочні, і “молоковмісні” продукти будуть розташовуватися на одних і тих же полицях у більшості торгових точок, тим самим збільшуючи введення в оману споживача”,  – підсумувала Оксана Давидович.

latifundist.com

Останні новини: