Ринок сиру (2021)

На українському ринку сиру зміни відбуваються постійно.  На жаль, більшість цих змін не можна назвати позитивними для вітчизняних сироварів.  Для такої песимістичної оцінки є низка причин.

По-перше, суттєво загострився дефіцит сировини, як наслідок – сировина дорога.  Собівартість виробництва сирів в Україні також надто висока, і не лише через дорожнечу сировини.  Сироробний бізнес слабо консолідований, не так багато великих підприємств, оснащених сучасним обладнанням та з невеликою кількістю персоналу.  Є складнощі з управлінням, маркетингом та продажами.  Великою проблемою вважається монополія торгових мереж, що повністю диктують правила торгівлі, форми оплати та ціни.  Від заводу до магазину сиру часто додає в ціні до 50%.

По-друге, на ринок вплинула втрата ринку РФ, куди раніше поставлялася більшість виробленого в країні сиру.  Тепер Україну не можна вважати експортером сиру, адже на зовнішні ринки тепер продається лише 4-5 тис. т товару.  Крім того, на тлі низьких світових цін на сир та високих українських, наша країна швидко перетворюється на великого імпортера цього товару.  Вже кожен третій кілограм проданого сиру нашій країні завезено з-за кордону.

Із позитивного слід зазначити хіба що стабільне збільшення споживання сиру українцями.

Але все може змінитися, якщо буде подолано дефіцит сировини, а сировари  зможуть реорганізувати виробничі та управлінські процеси.  Потенціал для цього у країні просто величезний.

Хоча позитиву у вітчизняній сироварній галузі менше, ніж негативу, компанії, які зараз активно розвиваються, залишаться на ринку і навіть у середньостроковій перспективі матимуть прибутковий бізнес.  Слабкі ж оператори будуть змушені залишити ринок.

Цей звіт дасть повну картину ринку сиру і допоможе прийняти правильні рішення для того, щоб зуміти утримати компанію на ринку в цей складний час.

Обсяг звіту – 60 сторінок.  Робота містить 112 рисунків (діаграми, графіки, карти), 24 таблиці, детальний аналіз наведеної в них інформації, прогноз подальшого розвитку ринку.

Вартість: договірна

Контакти:
Василь Вінтоняк
Директор ТОВ Інфагро
e-mail: vvd@infagro.com.ua
тел: +380 44 258 2502

Останні новини: