МОЛОЧНИЙ БІЗНЕС-2017: акцент на прогнозах розвитку галузі

chagarovsky_20170823-180Вадим Чагаровський, голова Ради директорів Спілки молочних підприємств України: Виступаючи на конференції МОЛОЧНИЙ БІЗНЕС-2017, я зроблю акцент на прогнозах розвитку молочної галузі України. Я не хотів би занадто багато уваги приділяти цифрам, які зазвичай складають оглядові доповіді по галузі. Я хотів би зосередити увагу делегатів на моделюванні: моделюванні поточної ситуації, визначенні регіонів, в яких найбільш ймовірний і перспективний кооперативний рух в молочній галузі. Такими регіонами можуть бути, наприклад, Чернігівська і Сумська області.

Я назву приблизне коло переробних підприємств, які можуть бути цікаві для молочної кооперації. Поки що стан її такий, що я не можу назвати існуючі  форми співпраці виробників молока і переробника «кооперативною компанією». Думаю, що делегатам буде цікаво обговорити можливості розвитку таких компаній в Україні.

Я хотів би також торкнутися теми бізнес-моделі, за якою працюють наші переробні підприємства. На мою думку, настав час створення нової бізнес-моделі. Дотепер вдалою була модель, за якою працювали в Україні мультинаціональні компанії і окремі українські компанії, власники яких сповідували прозорі правила ведення бізнесу.

Минув час бізнес-моделей, за якими працювали інші молокозаводи – тобто, з використанням сірих схем, контрабанди та фальсифікату. По-перше, споживач починає розуміти, що таке якісний молочний продукт і що таке «сирний продукт”, “сметанний продукт» і так далі. Так що споживання продуктів із замінниками буде скорочуватися. Власне, вже зараз скорочується споживання спредів та сирних продуктів. Крім того, закінчився період “заробітків” у формі отримання заводами кредитів без перспективи їх повернення банкам. До того ж, у банків зараз немає можливості видавати кредити на розвиток. Так що зараз дуже цікавий період. Про моделі розвитку молочної галузі в поточних умовах я і буду говорити в своїй презентації на конференції МОЛОЧНИЙ БІЗНЕС-2017.

Останні новини: