РОЛАНД СОССНА, редактор International Dairy Magazine: Чого очікує Брюссель?

Схоже на те, що на початку нового року світовий ринок молока не зануриться в хаос. Принаймні, у найближчому майбутньому. Обсяги молока в Новій Зеландії скоротилися, а в Австралії зросли, але не можуть навіть скомпенсувати зниження обсягів сусідів. ЄС зберігає виробництво молока практично стабільним за винятком деяких країн, які в основному є менш важливими для загальної ринкової ситуації.

З іншого боку, Росія не здатна збільшити постачання молока до рівня, якого вимагає її уряд. І Китай повернувся на ринок як вагомий покупець молочної продукції. Хоча попит сьогодні набагато структурніший та впорядкованіший. Жодних реальніх змін купівельної спроможності населення нафтовидобувних карїн світу не спостерігається. Сполучені Штати демонструють деяке зростання виробництва молока, яке можна легко продати на світовий ринок.

Ситуація на світовому ринку молока, однак, не перебуває у такому ж стані, що й раніше. У Європі існують величезні запаси сухого знежиреного молока, які є загрозою ринкам у всьому світі, якщо тільки Комісія ЄС не має якоїсь спеціальної мети, тримаючи їх. На даний момент Комісія, схоже, намагається контролювати ринки шляхом продажу відносно невеликої кількості (старого?) СЗМ за зниженими цінами. Наприклад, коли ЄС останній раз продавала СЗМ з інтервенційних запасів, бізнес не міг бути вигідним…

Здається, що  ніхто досі не знайшов способу позбутися приблизно 380 тис. тонн сухого знежиреного молока, яке, мабуть, нікому не потрібне. Можливо, зараз як раз слушний момент для того, щоб Комісія ЄС переоцінила ситуацію і, нарешті, погодилася продати якісь об’єми СЗМ в індустрію виробництва кормів. Старий продукт, можливо, ніколи вже не буде направлений на виробництво харчових продуктів завдяки сучасному багатоканальному контролю, який зараз використовується.

Останні новини: