Молочний бізнес — 2013

VI Всеукраїнська конференція з міжнародною участю

26 листопада 2013 р

Президент Готель, Київ

 

Організатори: Інфагро, Спілка молочних підприємств України

 

Події, що розгорнулися навколо перспектив підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, не вплинули на ентузіазм делегатів VI Всеукраїнської конференції МОЛОЧНИЙ БІЗНЕС-2013: представники компаній з 17 країн світу взяли участь у заході.

У попередні роки інтерес до конференції проявляли, в основному, найближчі сусіди – Російська Федерація і Республіка Білорусь, а також кілька традиційно зацікавлених у співпраці з українською молочною промисловістю компаній з-за кордону. В цьому році набагато повніше, ніж раніше, були представлені країни Європи. Компанії та організації Голландії, Польщі, Швейцарії, Німеччини, Латвії, Литви, Естонії, Франції, Данії і Бельгії прислали своїх делегатів. Взяли участь також представники компаній та організацій з більш віддалених районів світу: Нової Зеландії, Канади, США та Узбекистану.

Доповідачі конференції:


Іван Бісюк
Перший заступник міністра
Міністерство аграрної політики і продовольства України

Вадим Чагаровський
Голова Ради директорів
Спілка молочних підприємств України

Андрій Гетя
Директор департаменту тваринництва
Міністерство аграрної політики і продовольства України

Адріаан Крайхер
Директор з дослідження ринків і конкурентного середовища
Dutch Dairy Board
Нідерланди

Людмила Маніцкая
Виконавчий директор
Російський Союз підприємств молочної галузі
Російська Федерація

Лідія Карпенко
Президент
Спілка молочних підприємств України

Леонід Козаченко
Голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України
Президент Української аграрної конфедерації

Ігор Бураковський
Голова правління
Інститут економічних досліджень і політичних консультацій

Геннадій Кузнєцов
Голова правління
Ліга виробників харчових продуктів

Олександр Дундал
Директор ТОВ «Дундал РПП»
представник Schwarte-Milfor в Україні

Віталій Башинський
Заступник Голови
Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України

Сергій Трифонов
Керівник служби зв’язків з інвесторами (IRO)
Група компаній «Мілкіленд»

Торстен Кайзер
Менеджер з розвитку бізнесу категорії чутливі напої
Sidel

Марина Костроміна
Провідний менеджер департаменту постійних та медіа досліджень
TNS Global Market Research

Мартін Бейтс
Генеральний директор
Fonterra
Russia and CIS

Олександр Чагаровський
директор
Хр. Хансен Україна

Петер Гербер
Виконавчий директор
BMG Berliner Milcheinfuhr-Gesellschaft

Василь Вінтоняк
Директор
Аналітичне агентство Інфагро

Основна тема конференції, яку коротко можна сформулювати «очікування і наслідки підписання Угоди про Асоціацію з ЄС для переробників молока», була визначена задовго до дати проведення 27 листопада. Блискучий склад доповідачів підготував прекрасні презентації. Невизначеність ситуації з підписанням Угоди абсолютно не вплинула на обговорення основної теми Конференції, можливо, навіть тільки загострила дискусії і дала учасникам можливість почути різні думки і прогнози.
Говорячи про загальну ситуацію в молочній галузі, Вадим Чагаровський, голова Ради директорів Союзу молочних підприємств, і Андрій Гетя, директор Департаменту тваринництва Мінагрополітики України, відзначили, що тенденція до зростання виробництва молока, зафіксована в минулому році, збереглася. При цьому кількість поголів’я зменшується, але завдяки збільшенню продуктивності корів і нарощуванню виробництва молока як сільгосппідприємствами, так і господарствами населення, спостерігається загальне зростання виробництва. Схожу тенденцію для Німеччини відзначив і Петер Гербер, виконавчий директор BMG Berliner Milcheinfuhr-Gesellschaft, згадавши, що при стабільній кількості поголів’я виробництво молока в Німеччині щорічно продовжує збільшуватися.
Брав активну участь в дискусіях і обміном думками Іван Бісюк, перший заступник Міністра агрополітики України, якому ставили багато запитань як з приводу проблем, що стосуються можливостей отримання підтримки для розвитку підприємств, так і про перспективи експорту. Такою ж відкритою була і бесіда з Леонідом Козаченком, президентом Української аграрної конфедерації, впевненим, що молочна галузь України, подібно деяким іншим, які вже впевнено тримаються в топ-списку світових експортерів, повинна і може повернути свої позиції на світовому молочному ринку.
Традиційно брав участь в організації конференцій і Союз молокопереробних підприємств Росії. Вперше його представляла Людмила Маніцкая, виконавчий директор Союзу, яка присвятила свій виступ загальної ситуації в молочній галузі РФ і ролі громадських професійних організацій, зокрема, Союзу, який вона представляє, на ті процеси, які відбуваються в російській молочної індустрії.
Адріаан Крайхер, директор з дослідження ринків і конкурентного середовища Dutch Dairy Board, представивши делегатам аналіз світового ринку молока, говорив про перспективність розвитку молочної галузі та зростання споживання молока і молокопродуктів в світі, виділивши деякі особливо привабливі для експорту регіони. Він також відзначив той величезний досвід, яким володіє Голландія, і готовність співпраці з Україною в молочному тваринництві. Досвідом Німеччини в організації поставок молока на переробні підприємства поділився і Петер Гербер.
Кілька презентацій було присвячено стану української законодавчої бази та готовності України до щільному співробітництву з ЄС і МС в частині торгівлі молокопродуктами. Виступи Олени Мельник, начальника відділу правових відносин з ЄС в економічній сфері Департаменту євроінтеграції Мінекономрозвитку і торгівлі України та Геннадія Кузнєцова, голови Правління Ліги виробників харчових продуктів, показали, як йдуть справи в сертифікаційної і регуляторній сферах. Наводячи результати конкретних розрахунків і аналізу, Ігор Бураковський, голова Правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, прокоментував, як позначаться на зовнішній торгівлі зміни у взаєминах України з ЄС і МС.
Досвіду Мілкіленд в залученні інвестицій і розширення бізнесу був присвячений виступ Сергія Трифонова, керівника служби зв’язків з інвесторами (IRO) Групи компаній «Мілкіленд». Залучення інвестицій для модернізації переробних підприємств – це питання, яке цікавить багатьох. Воно настільки складне, що вимагає окремого обговорення, але все ж деякі можливості технічного та технологічного плану були представлені представниками спонсорів Конференції: Олександром Дундалом, директором ТОВ «Дундал РПП», представником Schwarte-Milfor в Україні, Торстеном Кайзером, менеджером з розвитку бізнесу компанії Sidel і Мартіном Бейтсом, генеральним директором Fonterra Russia and CIS. Всі вони яскраво продемонстрували можливості своїх компаній у постачанні технологічного обладнання для переробки та транспортування молока, сучасної технології упаковки і використання новітніх інгредієнтів.
Звичайно ж, всім учасникам було цікаво послухати презентацію Марини Костроміної, провідного менеджера департаменту постійних та медіа досліджень TNS Global Market Research, яка показала особливості реакції споживачів на зміни цін молочної продукції і те, як маркетингові служби молокопереробних підприємств можуть ефективно просувати свої товари на українському ринку, використовуючи сучасні методи і рекламні технології. До розуміння потреб споживача і розширення асортименту закликав також в своєму виступі Олександр Чагаровський, генеральний директор компанії Хр. Хансен Україна, показавши можливості розширення асортименту в сегменті виробництва кисломолочних сирів.
Як і минулого року, українські учасники та їх іноземні колеги, професіонали молочної справи, відзначали ту теплу дружню атмосферу, в якій проходила конференція, а також високий рівень доповідачів і відкритість дискусій.

Останні новини: