Rabobank про прогнози виробництва молока в 2019

Згідно з висновками звіту Rabobank по 4 кварталу 2018 року, уповільнення світового виробництва молока в минулому році в найбільших країнах-експортерах триватиме і в 2019.

У звіті говориться, що виробництво молока в третьому кварталі було всього на 0,8% більше, ніж за той же період в 2017 році, і цифри четвертого кварталу свідчать про настільки ж скромне зростання.

«Тривала дія природних явищ вплинула на виробництво молока в Австралії і призупинила зростання в Європі», – відзначає провідний автор звіту Емма Хіггінс, аналітик молочного ринку Rabobank. За її словами, в США також очікується найнижчий з 2013 року річний приріст.

В інших регіонах спостерігаються протилежні тенденції: в Бразилії, починаючи з 3 кварталу 2018 спостерігається зростання виробництва молока в результаті “більш помірних витрат на корми та вигідні ціни на молоко”. Аргентина також подолала завищені витрати на виробництво молока і продовжує відновлювати виробництво після невеликих обсягів в останні два роки.

Хіггінс вважає, що провідною країною-виробником молока як і раніше залишається Нова Зеландія, яка встановила в жовтні новий рекорд виробництва.

На думку Хіггінс, з урахуванням різноспрямованих тенденцій, передбачувані обсяги виробництва країн так званої «Великої сімки» в четвертому кварталі 2018 року становлять всього 0,6% в річному обчисленні, що є найнижчим показником з 2016 року. Вона вважає, що ринок очікують складні умови для розширення виробництва.


Дані Rabobank

«Чисельність поголів’я худоби в Австралії, Європі та США продовжує скорочуватися через пом’якшення зростання витрат, і/або подолання впливу невигідних закупівельних цін на молоко, які будуть зберігатися в першій половині 2019 року», – сказала вона.

Хіггінс вважає, що новозеландські молочні заводи стикаються з більш сильною конкуренцією, намагаючись отримати додаткову землю в користування. Брак ресурсів створить бар’єри для зростання в 2020 році.

Rabobank очікує, що світове виробництво молока в першій половині 2019 року зменшиться, відзначається в звіті. При цьому, хоча виробництво молока буде зростати у другій половині 2019 року, «зростання буде відбуватися лише скромними темпами».

ІНФАГРО за матеріалами feedstuffs.com

Останні новини: