Експортні ціни на масло знизилися, на внутрішньому ринку без змін

 

Як не сподівалися українські оператори на повторення торішнього серпневого зростання цін на вершкове масло, його поки що так і не відбулося. Мало того, ціни в першій половині серпня навіть трохи просіли. – ІНФАГРО

В першу чергу це стосується експортних цін. Деякі дрібні оператори вже готові віддавати трейдерам товар по 3950 USD/т заради отримання операційних коштів, хоча в середньому масло 82% реалізують за ціною в діапазоні 4000-4300 USD/т.

Експортні ціни масла для ЄС також знизилися, за українське масло дають 4700-4900 USD/т. За масло Селянське на ринках СНД триває «боротьба» з білоруськими операторами. Товар з України в даний момент оцінюється в 3400-3550 USD/т.

На внутрішньому ринку ситуація практично не змінилася, високожирне солодковершкове масло в основному продається за цінами в діапазоні 125-130 грн/кг, а Селянське по 102-108 грн/кг, покупці не поспішають переплачувати за товар.

Продавці продовжують сподіватися на зміну тренду. Деяку надію подає європейський ринок, який в останні тижні показує невелике зростання після затяжного спаду. Можливо, вже незабаром такі тенденції позначаться і на ціні українського товару. У липні на зовнішні ринки продано навіть менше масла, ніж в попередньому місяці (2 тис. тонн), хоча показник за сім місяців поки перевищує минулорічний на 34%.

ІНФАГРО

Останні новини: