Мінськ не виключає зниження планки інтеграційних домагань в ЄАЕС

Перший віце-прем’єр Білорусі Василь Матюшевський закликав країни-партнери по Євразійському економічному союзу (ЄАЕС) до чесного аналізу ситуації і не виключив, що “планка” інтеграційних домагань може бути знижена.

“Необхідний чесний аналіз ситуації і пошук адекватних відповідей на актуальні питання: чи можемо ми нарешті повернутися до заявлених цілей і завдань Союзу в повноцінному форматі, реалізації повноцінних свобод, заявлених в Союзі, або ж необхідно визнати труднощі нездоланними, стримати амбіції і знизити планку інтеграційних домагань “, – заявив В.Матюшевський, виступаючи в середу на конференції” Євразійський економічний союз: стратегія подальшого розвитку “, що проводилася в Мінську.

Першого віце-прем’єра цитує прес-служба Ради міністрів.

На його думку, вигоди від інтеграції в Євразійському економічному союзі можуть нівелюватися недотриманням досягнутих домовленостей. “Об’єктивні вигоди для країни, бізнесу, громадян від інтеграційних процесів можуть, на жаль, нівелюватися недотриманням досягнутих домовленостей або їх ревізією, і тоді в найбільш невигідному становищі опиняються сторони, що сумлінно дотриммуються правил”, – сказав В.Матюшевський.

Він констатував, що становлення ЄАЕС “протікало в непростих умовах, державам довелося реагувати на низку викликів, приймати антикризові стратегії і  вживати тимчасових заходів, виправдовуючи їх винятковими обставинами”. “У той же час варто дати оцінку доцільності збереження цих тимчасових заходів”, – вважає В.Матюшевський.

Тим часом В.Матюшевський звернув увагу, що Білорусь завжди належала до числа інтеграційних оптимістів і ставила для себе максимальну планку. “Якщо наші партнери розділять наші устремління, то білоруське головування в органах ЄАЕС, яке відбудеться в 2020 році, з нашої точки зору, може надати суттєвого імпульсу для створення повноцінного союзу”, – резюмував він.

Як повідомлялося, Білорусь регулярно стикається з обмеженнями постачань на російський ринок ряду товарів, зокрема, м’ясомолочної продукції. На поточному тижні російська сторона зажадала обмежити безмитну поставку нафтопродуктів до Білорусі з 1 жовтня поточного року.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 серпня заявив, що Росія не дотримується правил добросовісної конкуренції та не виконує зобов’язання в рамках Євразійського економічного союзу. “У нас зараз важкий період – росіяни ведуть себе по-варварськи по відношенню до нас, публічно про це говорю. Вони від нас вимагають чогось, як ніби ми васали у них, а в рамках ЄАЕС, куди вони нас запросили, вони виконувати свої зобов’язання не хочуть. Ось вони і створюють неконкурентну ситуацію “, – заявив О.Лукашенко, відвідуючи ВАТ “Гомсільмаш”.

milknews.ru

 

 

 

 

Останні новини: