Чи буде попит на пиво з молока? Точніше, з відходів молокопереробки?

Сем Алкейн, доцент кафедри дослідження харчових продуктів університету Корнелл, працює над використанням кислої сироватки для виробництва пива.

Як повідомляється у прес-релізі університету Корнелл в Ітаці, штат Нью-Йорк, Алкейн і його дослідницька група створили алкогольний пивний напій з кислої сироватки.

Якщо досліди завершаться успішно, і якщо продукт вийде смачним, це означатиме появу нового типу алкогольного напою. Це може також вирішити проблему утилізації кислої сироватки, побічного продукту виробництва грецького йогурту на підприємствах штату Нью-Йорк.

Як повідомляється у прес-релізі університету, кисла сироватка має дуже обмежені можливості вигідного застосування. З нею мають справу такі компанії, як Chobani і Fage, які відділяють сироватку при виробництві грецького йогурту з високим вмістом протеїну.

Алкейн, колишній менеджер з розробки продуктів компанії Miller Brewing Co., сподівається, що кисла молочна сироватка може доповнити список традиційних сільськогосподарських продуктів, з яких виробляють алкогольні напої. До них відносяться ячмінь, кукурудза та жито (для пива та спиртних напоїв), виноград, яблука та інші фрукти для сидрів та вина.

“Виробництво пива крутиться саме навколо цих продуктів, але молочні продукти взагалі не згадуються у цьому списку”, – заявив Алкейн в прес-релізі Корнелл. “Якби ми могли перетворити сироватку на те, що люди хотіли б пити, це відкрило б зовсім нові економічні можливості для підприємців та пивоварів, а також для вивчення та впровадження інновацій.

На даний час Алкейн та його колеги вже успішно зробили сироваткове пиво з низьким вмістом алкоголю з кисло-солоним смаком, схоже на один з німецьких видів пива. У ньому всього 2,7% алкоголю, це приблизно половина того, що міститься у стандартному американського лагері, такому як Budweiser. Зроблено також напій, схожий за смаком на пульке, традиційний мексиканський напій з агави.

Дослідникам в Корнелі доводиться долати деякі перешкоди, наприклад, з’ясовувати, як перетворити цукор кислої сироватки, лактозу, у спирт. Традиційні пивні дріжджі не працюють, тому Алькейн та його команда експериментують з іншими методами, щоб зробити кислу сироватку ферментованою.

Алкейн вважає, що молочний алкоголь може з’явитися на ринку протягом кількох років.

“Зараз пивовари використовують сільськогосподарські продукти, такі як кукурудза, жито та ячмінь, щоб виробляти алкоголь”, – говорить Алкейн. “Молочні продукти є природним доповненням, особливо зараз, коли споживачі вимагають нових і цікавих смаків”.

ІНФАГРО за матеріалом newyorkupstate.com

Останні новини: