Новий рік почнеться зниженням закупівельної ціни на молоко

У зниженні закупівельної ціни на молоко нічого нового чи дивного немає, таке вже було в Україні кілька років тому. – ІНФАГРО

Тоді, правда, на ситуацію впливав Россільгоспнагляд, а зараз на ціну впливають цілком ринкові фактори: експортні ціни впали, продажі молочки всередині країни також не блискучі. Переробники змушені стимулювати попит і знижувати собівартість виробництва, змінюючи закупівельні ціни на сировину.

Тому, незважаючи на дефіцитний зимовий сезон закупівельна ціна на молоко з Нового року буде знижуватися (хоча, згідно з підрахунками Інфагро, в листопаді молока на переробку надійшло приблизно на 5% більше, ніж минулого року).

Поки ж, у другій половині грудня, незважаючи на спроби окремих переробників знизити закупівельні ціни на сире молоко, вони залишалися досить стабільними: сільгоспвиробникам за якісний товар платили 9,50- 10,30 грн/кг, населенню 5,00-6,50 грн/кг.

Але вже з 1 січня на ринку відбудуться зміни: закупівельна ціна просяде в середньому на 20-30 копійок.

Якби ціна сухого молока була більш-менш привабливою, оператори б могли ризикнути включити сушки на кілька тижнів, або навіть на місяць. Але ринкова вартість СЗМ в даний момент набагато нижче собівартості виробництва, тому сушити зараз молоко – все одно, що просто його виливати… правда, якщо спотова ціна за обрат не знизиться до 3 грн/кг.

ІНФАГРО

Останні новини: