Сільгосппідприємства скорочують поголів’я активніше, ніж господарства населення

cows-ukr_724

Згідно з офіційною статистикою, за п’ять перших місяців року кардинальних змін у виробництві сирого молока не спостерігається. У порівнянні з минулим роком, обсяг виробництва молока скоротився на 1% і склав 3,97 млн. тонн. – ІНФАГРО

Зниження виробництва, як і у попередні місяці, відбулося за рахунок господарств населення (-1,6%), у категорії сільгосппідприємств поки що спостерігається невелике, але зростання (+ 0,2%).

Цікавіше проаналізувати виробництво, порівнюючи минулорічні і цьогорічні місячні обсяги. Дані свідчать, що виробництво молока в господарствах населення в травні скоротилося на 1,9% до травня 2016 року, а у сільгосппідприємствах – на 2,5%!

Звичайно, не можна не враховувати впливу поганих погодних умов в минулому місяці, але і статистика поголів’я свідчить про негативну тенденцію. На перше червня в Україні налічувалося 2 139,9 тис. корів, що на 2,4% нижче показника минулого року. При цьому негативна динаміка в категорії сільгосппідприємств прогресує: – 4,7%. У господарствах населення все не так сумно, поголів’я скоротилося на -1,7%.

Рентабельність виробництва і ціни на молоко в цьому сезоні не встигли кардинально опуститися, а їх рівень на третину вище, ніж в аналогічний період минулого року.

У другій половині року закупівельні ціни будуть тільки збільшуватитися, а це означає, що бізнес буде прибутковим, незважаючи на примарну державну дотацію і невизначеність із земельним питанням.

ІНФАГРО

Останні новини: