Україна: закупівельні ціни на молоко стабілізувалися

milk-03

У другій половині травня український ринок сировини стабілізувався. Вперше за останні місяці закупівельні ціни практично припинили зниження. – ІНФАГРО

Спроби переробників ще раз суттєво опустити ціни з 15 травня на практиці не реалізувалися, а точкові перегляди цін не вплинули на загальну ситуацію на ринку.

Вартість фермерського молока в останні тижні знаходиться в діапазоні 7,00-8,00 грн/кг, основна маса переробників платить 7,40-7,80 грн/кг. Молоко господарств населення оцінюється у 3,80-4,50 грн/кг, в окремих регіонах виходячи за рамки цього діапазону на 20-50 копійок в обидві сторони – як зниження, так і збільшення ціни.

Ринок дійсно збалансований, так як профіцит білка компенсується попитом на жир, а оператори можуть регулювати свої потреби на вторинному ринку. Тому спотові ціни зараз відображають сьогоднішні тенденції: обрат оцінюється поки нижче собівартості (в основному, близько 4,00 грн/кг), молоко – на рівні діапазону цін за фермерське молоко (7,20-7,80 грн/кг), пропозицій по вершках практично немає (розрахункова оцінка якісного товару – від 40 грн/кг).

Ринок, схоже, знаходиться на нижній відмітці цін для поточного року. Кардинальних змін з першого червня поки що чекати не варто, але поступове зростання ціни сировини будемо спостерігати вже найближчим часом.

ІНФАГРО

Останні новини: